ساخت “به خاطر آور” با سوژه موسیقایی

به گزارش خبرنگار مهر، “به خاطر آور” یا “جمعه” نام فیلمنامه‌ای نوشته پرند زاهدی و نازلی درخشان است که هفته دوم بهمن ماه به تهیه کنندگی محسن علی اکبری و کارگردانی پرند زاهدی در تهران جلوی دوربین می‌رود.

در این پروژه که به نوعی اولین فیلم بلند سینمایی پرند زاهدی در مقام کارگردان خواهد بود محمد حسین لطیفی به عنوان بازنویس فیلمنامه ، مسعود پارسیانی به عنوان مجری طرح و عبدالله اسکندری طراح چهره پردازی حضور دارند.

همچنین طبق صحبت‌هایی که انجام گرفته قرار است امید حاجیلی خواننده و نوازنده این سالهای موسیقی پاپ کشورمان در این پروژه به عنوان یکی از بازیگران حضور داشته باشد و یکی از نقش‌های اصلی کار را برعهده بگیرد. البته بر اساس فیلمنامه لازم است یک خواننده مطرح دیگر نیز در این فیلم به ایفای نقش بپردازد که هنوز انتخاب این خواننده – بازیگر نهایی نشده است. این نقش هم جزو نقش‌های کلیدی داستان محسوب می‌شود.

پرند زاهدی که برای این فیلم پروانه ساخت ویدیویی دارد و درخواست پروانه نمایش سینمایی نیز به وزارت ارشاد داده است، “جمعه” را به عنوان اولین فیلم بلند سینمایی خود کارگردانی می‌کند.

داستان فیلم سینمایی “جمعه” درباره چند دختر جوان است که از دوران کودکی با همدیگر آشنا هستند. این دخترها از قدیم روزهای جمعه با هم قرار دیداری می‌گذاشتند. این دخترها قصد دارند با مشارکت یکدیگر گروه موسیقی دخترانه راه اندازی کنند.  آنها برای تحقق اهداف خود به یک خواننده و آهنگساز برای کمک کردن به آنها نیاز دارند که به همین منظور با امید حاجیلی آشنا می‌شوند و …

نکته قابل توجه درباره این پروژه این است که از موسیقی و ترانه‌های متنوعی بهره می‌برد و به همین دلیل قرارست فیلم پشت‌صحنه کار به همراه آلبومی از شعرها و ترانه‌ها همزمان با اکران آن به بازار بیاید.

این فیلمساز پیش تر در مقام بازیگر فعالیتهایی در عرصه سینما و تلویزیون داشته است.